Domy
z prefabrykatów

Zaprojektujemy i zbudujemy dla Ciebie
wymarzony dom

Dom w technologii szkieletowej?

Solidna konstrukcja, szybka realizacja i nowoczesny design

Budując dom pamiętaj o tym, że spędzisz w nim większość swojego życia. To właśnie dlatego tak ważne jest, aby każdy szczegół odpowiadał Twoim oczekiwaniom i zapewniał Ci komfort na co dzień. Z nami zaprojektujesz go od A do Z. Szybko i bezstresowo przeprowadzimy Cię przez każdy etap od analizy potrzeb, przez prace koncepcyjne wraz z projektem, formalności i pozwolenie na budowę, aż po produkcję elementów prefabrykowanych, ich montaż na placu budowy i wykończenie. Współpraca z Modulovo to nie tylko kompleksowa koordynacja całości budowy, ale także darmowe doradztwo projektowe doświadczonych architektów, dzięki czemu Twój dom będzie dopracowany w każdym calu. To jeszcze nie wszystko gdyż poza w pełni zindywidualizowanym projektem możesz także wybrać zakres współpracy dopasowany do Twoich potrzeb.

Stalowa konstrukcja gwarantuje trwałość na lata

Stalowe konstrukcje świetnie sprawdzają się w technologiach prefabrykowanych. Co istotne, taka konstrukcja jest produkowana z galwanizowanej stali – solidnej i wytrzymałej. Profile stalowe są zimno gięte i formowane ze stali konstrukcyjnej klasy 350 lub 280, najczęściej wyposaża się je dodatkowo w powłokę ocynkowaną ogniowo. Zabezpiecza ona całą konstrukcję przed szkodliwym wpływem wilgoci i opadów atmosferycznych.

Dom według Twojej koncepcji gotowy już w
9 miesięcy

Nasi projektanci podejmują się wielu nowatorskich rozwiązań uwzględniając potrzeby, oczekiwania i wskazówki inwestorów. Czas jaki potrzebujemy od analizy potrzeb do pełni wykończonego domu postawionego na Twojej działce to tylko 9 miesięcy. Gotowe domy prefabrykowane wykonywane na podstawie projektów indywidualnych są oryginalne i niepowtarzalne. Cechuje je przede wszystkim innowacyjny charakter konstrukcji oraz nieszablonowe rozwiązania dotyczące wykorzystania powierzchni użytkowej.

design
bez ograniczeń

Urzeczywistnimy Twoje plany

NOWY DOM SZYTY NA MIARĘ…
Gotowy dom z indywidualnym projektem już w
9 miesięcy

1

Projekt

Pokaż nam swój wymarzony projekt domu lub stwórz go od podstaw z pomocą zespołu naszych architektów.

2

Formalności

Od teraz Twoje zaangażowanie się kończy. Zajmiemy się formalnościami, uzyskamy pozwolenie na budowę i kupimy potrzebne materiały.

3

Budowa

Przeprowadzimy prace ziemne, prefabrykację i montaż elementów. Wykonamy instalacje i wykończymy dom do stanu ustalonego w budowie.

4

Transport i montaż

Zapewniamy pełny transport oraz montaż domu w cenie.

9 miesięcy

tyle potrwa budowa Twojego domu

Najczęściej zadawane pytania – FAQ

Jaka jest cena?

Cena domu modułowego uzależniona jest od pakietu wykończenia. W ofercie posiadamy pięć pakietów do wyboru.

Pakiet A – stan surowy zamknięty.

Pakiet B zawiera energooszczędny dom modułowy w deweloperskim standardzie wykończenia z wbudowanymi instalacjami elektryczną, wodno-kanalizacyjną, klimatyzacji, rekuperacji, pompą ciepła powietrze – powietrze, dodatkowym ogrzewaniem w łazience (grzejnik elektryczny lub maty grzewcze podłogowe) oraz bojlerem elektrycznym.

Pakiet C różni się od pakietu B zainstalowaną oraz uruchomioną instalacją fotowoltaiczną, której moc uzależniona jest od przyłącza energetycznego do działki oraz wybranego projektu.

Pakiet D i E to dom szyty na Państwa miarę. Nasi architekci aranżują wnętrze zgodnie z Państwa pomysłami i sugestiami. A wszystko to w określonym przez Państwa budżecie. W pakiecie C mamy w domu wszystkie zabudowy stałe wraz z wykończeniem ścian i podłóg, w pakiecie E dodatkowo wszystkie meble oraz elementy ruchome wnętrza.

Ceny domów zależą od wybranego projektu i wybranych opcji konfiguracji, prześlij zapytanie o produkt a kompleksową wycene otrzymasz na adres e-mail.

Z czego są wykonane domy z prefabrykatów?

Konstrukcją nośną elementów składowych domu modułowego jest rama stalowa o podwyższonej wytrzymałości, zabezpieczona antykorozyjnie. Są to kształtowniki stalowe o przekroju kwadratowym lub prostokątnym, spawane ze sobą. Rama konstrukcyjna uzupełniona jest wewnętrznymi ramami z kształtowników C o cieńszych przekrojach niż elementy konstrukcyjne. Dzięki temu rozwiązaniu mają Państwo możliwość zmiany układu okien budynku. Od środka, ściany wykończone są podwójną płytą gipsowo-kartonową, aby zapewnić parametry akustyczne przegrody. Wewnątrz konstrukcji C układana jest ciężka wełna mineralna, która poprawia parametry zarówno akustyczne jak i termiczne ścian zewnętrznych. Następnie układana jest płyta twarda konstrukcyjna, której zadaniem jest usztywnienie całej konstrukcji budynku.

Na płytę klejona jest izolacja termiczna, zależnie od zastosowanych materiałów elewacyjnych jest to: pod blachę – piana PIR, pod drewno lub inne okładziny – ruszt + piana PIR, pod tynk – styropian. W przypadku wymagań ogniowych przegrody stosowana jest wełna elewacyjna na którą można ułożyć dowolny materiał – bezpośrednio na wełnę – tynk, pośrednio poprzez ruszt aluminiowy – inne materiały okładzinowe elewacyjne. Konstrukcję sufitów wewnętrznych stanowi ruszt stalowy z płytowaniem wygłuszony ciężką wełną mineralną. Ściany działowe to lekka zabudowa z płyt gipsowo-kartonowych z wypełnieniem ciężką wełną mineralną w celu zapewnienia komfortu akustycznego wewnątrz budynku. Na podkreślenie zasługuje fakt, że w każdym z projektów stosujemy aluminiową ślusarkę okienną oraz drzwiową wraz z ciepłymi, energooszczędnymi profilami aluminiowymi oraz trzyszybowym pakietem szklenia.

Warto także zwrócić uwagę, że całym domu nie ma użytych materiałów drewnianych i drewnopochodnych, z wyjątkiem schodów wewnętrznych, jeśli występują w projekcie.

Czy jest możliwość zastosowania innych form ogrzewania?

Wybrana forma ogrzewania pompami ciepła została przez nas przeanalizowana pod względem ekonomicznym. W przypadku zastosowania pompy ciepła powietrze-powietrze oraz fotowoltaiki, zajmującej maksymalną powierzchnie dachu, bilans roczny zapotrzebowania na prąd wraz z użytkowaniem domu powinien wynieść zero . Oczywiście możemy zastosować inne formy ogrzewania, na przykład elektryczne maty grzewcze lub kocioł elektryczny, ale nie będzie to tak ekonomiczne rozwiązanie jak to proponowane przez nas. Można również zastosować kotły na paliwa stałe lub płynne, lecz wiąże się to z wydzieleniem pomieszczenia kotłowni, na którą przy tak małych metrażach po prostu szkoda tracić miejsca.

Jaki jest koszt eksploatacji domu?

Koszty eksploatacji naszego domu pokazowego, wahają się miesięcznie od 130 zł w okresie letnim do 350 zł w okresie zimowym za energię elektryczną. Przy podłączonej fotowoltaice, w bilansie rocznym jesteśmy w stanie wyprodukować ilość prądu zaspokającą potrzeby użytkowania i ogrzewania domu modułowego.

 

Jaki jest koszt transportu/ dźwigu?

Są to koszty związane z montażem domu modułowego, więc są obliczane indywidualnie po wskazaniu lokalizacji domu przez Inwestora.

Jaka jest grubość docieplenia?

Grubość docieplenia wełną mineralną w warstwie konstrukcji to zawsze 10 cm. Docieplenie zewnętrzne jest zależne od zastosowanych materiałów elewacyjnych. W przypadku elewacji z tynku jako docieplenie stosujemy styropian grafitowy grubości 15 cm, pod elewację z blachy ocieplenie wykonujemy z płyt PIR o grubości 15 cm, materiały okładzinowe, takie jak drewno lub wszelkiego rodzaju płyty wymagają zastosowania podkonstrukcji – docieplenie w takim przypadku to 10 cm pianki PIR. W przypadku wymagań ogniowych przegrody jako warstwę ocieplenia stosujemy wełnę elewacyjną o grubości 15 cm.

Przy zastosowaniu blachy na elewacji, ocieplenia z płyt PIR, wypełniania konstrukcji wełną mineralną oraz uwzględnieniu mostków termicznych wynikających z zastosowania konstrukcji stalowej, najniższy uzyskany współczynnik przenikania ciepła U = 0,113 W/m2*K, przy wymaganiach dla nowo wznoszonych budynków na poziomie U = 0,2 W/m2*K.

Jak ocieplona jest podłoga?

Rekomendowane przez nas posadowienie domów modułowych to płyta fundamentowa. W związku z zastosowaniem lekkiej konstrukcji całego budynku, a co za tym idzie jego małej pojemności cieplnej, płyta fundamentowa stanowi „magazyn” ciepła dla całego budynku. W takiej sytuacji nie stosuje się dodatkowego ocieplenia między samą płytą a konstrukcją modułów.

Czy jest możliwość wprowadzania zmian w projekcie?

W ramach adaptacji projektu możliwe są zmiany aranżacji wnętrza domów oraz wyglądu elewacji. Nie jest możliwa zmiana konstrukcji nośnej budynków, czyli ramy stalowej, a co za tym idzie wymiarów zewnętrznych budynku. Modyfikacje projektu wiążą się ze zmianą ceny, która jest przedstawiana Inwestorowi po zakończeniu procesu wykonywania adaptacji projektu.

Jaka jest moc oraz producent zastosowanych urządzeń (pompa ciepła, rekuperacja)?

Moc urządzeń dobierana jest do metrażu energooszczędnego domu modułowego. Na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany dostawcy central klimatyzacyjnych i wentylacyjnych. Standardowo stosujemy pompy ciepła powietrze-powietrze firmy Midea, a rekuperatory, zależnie od modelu domu: Hyundai, Komfovent lub wymienniki ścienne Marley.

Jaka jest cena domu „pod klucz” (z wykończeniem wnętrza)?

Wykończenie „pod klucz” wykonywane jest według Państwa oczekiwań. To Inwestorzy określają budżet, do którego przygotowujemy projekt wnętrza. Po jego akceptacji przystępujemy do realizacji Państwa koncepcji.

Jaka jest gwarancja na domy z prefabrykatów?

Na cały dom udzielamy 5-letniej gwarancji, na konstrukcje stalową – 50 lat.

Jak długi jest czas oczekiwania na budowę domu?

W przypadku domów dostępnych od ręki ogranicza nas czas załatwienia wszystkich formalności związanych z budową. W przypadku domów na zamówienie, czas realizacji od daty podpisania umowy wynosi do 6 miesięcy. Czas montażu domu na działce inwestora trwa do 7 dni.

Czy można zbudować dom drogą zgłoszenia?

Na dzień dzisiejszy wszystkie posiadane przez nas domy modułowe można budować na zgłoszenie, ponieważ ich powierzchnia zabudowy jest mniejsza niż 70 metrów kwadratowych.

Na jakiej działce można postawić dom modułowy?

Dom modułowy na zgłoszenie możemy postawić na dowolnej działce, pod warunkiem spełniania przepisów związanych z przestrzeganiem wydanych warunków zabudowy lub zapisów miejscowego planu zagospodarowania terenu. Możliwości wzniesienia domu modułowego na Państwa działce przeanalizuje nasz architekt i odpowie, który z projektów można zrealizować na wskazanej działce.

Jaka jest trwałość domów modułowych?

Trwałość domów modułowych jest identyczna jak budowanych metodą tradycyjną, a ich zaletą jest możliwość ich demontażu i odsprzedaży lub przestawienia w inne miejsce. Gwarancja na konstrukcję stalową całego domu to aż 50 lat! Wszystkie materiały zastosowane do produkcji domu posiadają certyfikaty CE oraz konieczne aprobaty.

Co to znaczy, że dom jest modułowy?

„Budownictwo modułowe jest budownictwem opartym na technologii łączenia na placu budowy, wykonanych wcześniej w wytwórni, modułów przestrzennych. Moduły, które stanowią poszczególne segmenty budynku, wykonywane w hali fabrycznej i dostarczane na plac budowy, wyposażone są we wszystkie instalacje oraz elementy wyposażenia. Budowa obiektów polega na połączeniu w całość poszczególnych segmentów budynku” (def. za: dr inż. arch. Michał Tomanek z Katedry Projektowania Architektonicznego Politechniki Śląskiej). Prefabrykowane przez nas domy modułowe lub obiekty biurowe składają się z kubaturowych elementów, które dostarczamy do Inwestora transportem ponadgabarytowym i montujemy je dźwigiem na wcześniej przygotowanym fundamencie – na płycie fundamentowej.

Czy po zakończeniu realizacji można dobudować kolejny moduł?

Możliwość rozbudowy domu trzeba przewidzieć na etapie projektowania, jest to związane z koniecznością przygotowania odpowiedniej instalacji elektrycznej, wentylacji mechanicznej oraz klimatyzacji. Możliwość dostawienia kolejnej kondygnacji również trzeba przewidzieć na etapie przygotowywania projektu, ponieważ projekt domu jest optymalizowany pod Państwa działkę.

Jaki jest koszt zrealizowania inwestycji od początku do końca?

Koszty całego przedsięwzięcia budowy domu modułowego określane są po przygotowaniu projektu dla Państwa lokalizacji. Jesteśmy wtedy w stanie określić całkowity koszt związany z przygotowaniem płyty fundamentowej (może zajść potrzeba jej przeprojektowania lub wymiany gruntu pod płytą), przyłączy zewnętrznych do budynku oraz robót związanych z zagospodarowaniem terenu wokół domu modułowego. Cena całkowita składa się z ceny domu modułowego, kosztów wykonania płyty fundamentowej, instalacji fotowoltaiki, przyłączy zewnętrznych, transportu, montażu oraz kosztów zagospodarowania terenu wokół budynku.

Czy można dostawić garaż w bryle budynku?

Jesteśmy w stanie przygotować dla Państwa projekt indywidualny z garażem w bryle budynku.

Czy okna posiadają szyby antywłamaniowe?

W naszej ślusarce aluminiowej stosujemy szyby zwykłe, wysokiej jakości. Nie są to jednak szyby antywłamaniowe. Na życzenie klienta istnieje możliwość montażu innych szyb (ma to wpływ na ostateczną cenę domu modułowego).

Czy konstrukcja się „poci” (czy woda na stali konstrukcyjnej skrapla się wewnątrz ściany)?

W naszej technologii nie występuje efekt zbierania się wilgoci wewnątrz budynku. W produkcji domów modułowych konstrukcja stalowa jest obudowana i dodatkowo ocieplona od zewnątrz, a co za tym idzie punkt rosy, czyli skraplania wody jest w izolacji termicznej. Nasze domy modułowe spełniają parametry przegród domów energooszczędnych, najniższy uzyskany współczynnik przenikania ciepła U = 0,113 W/m2*K, przy wymaganiach dla nowo wznoszonych budynków na poziomie U = 0,2 W/m2*K.

Na jakim obszarze realizujecie inwestycje?

Energooszczędne domy modułowe realizujemy na terenie całego kraju oraz za granicą.

Jaka jest grubość ściany?

Konstrukcję nośną ścian zewnętrznych stanowią profile stalowe o szerokości 10 cm, to właśnie w tej warstwie układana jest wełna o podwyższonej gęstości, odpowiadająca za zapewnienie izolacji akustycznej przegrody. Od strony zewnętrznej ściany dodatkowo ocieplone są izolacją o grubości 15 cm – jest to pianka PIR, styropian lub wełna elewacyjna zależnie od wybranego projektu i paramentów ogniowych jakie stawiamy przegrodzie. Całkowita grubość ściany zewnętrznej to 29 cm.

Dom modułowy szyty na miarę

Zaprojektujemy Twój wymarzony dom.

Biura modułowe

W naszej ofercie znajdziesz również biura modułowe